Urządzenia, które możesz użyć samodzielnie do przepchania kanalizacji

Jeżeli pomimo tego, że dbasz o domową kanalizację, zaczyna ona szwankować, zanim wezwiesz profesjonalnego hydraulika, możesz spróbować udrożnić rury samodzielnie. Są nam w stanie w tym pomóc najprostsze narzędzia, m.in. domowa przepychaczka.

Urządzenie można kupić już za kilka złotych w każdym sklepie gospodarczym, a jego obsługa jest banalnie prosta. Pamiętaj jednak, że zbyt często stosowanie tego urządzenia może spowodować powstanie zatoru w miejscu, do którego już tak łatwego dostępu nie będzie. Aby tego uniknąć, zalecamy nieco inne niż tradycyjne zastosowanie przepychaczki.

Gumowy kielich należy ustawić nad odpływem, lekko docisnąć, a następnie gwałtownie pociągnąć do góry. Wówczas nieczystości zostaną wyrwane do góry przez odpływ, a nie polecą w dół przez kanalizację.

Uda się dzięki temu w skuteczny sposób odetkać kanalizację bez wyrządzania jej jakiejkolwiek krzywdy. Pamiętać należy, że wyciągnięte resztki jedzenia i innych zanieczyszczeń trzeba będzie usunąć ręcznie, zbierając i wyrzucając je do kosza. Najlepiej robić to przy użyciu gumowych rękawiczek, aby nie narazić się na nieprzyjemności. Pamiętaj, że gumowa przepychaczka poradzi sobie tylko z niewielkimi zatorami utworzonymi w zlewie, ubikacji czy umywalce.

Jeżeli zator jest poważniejszy, należy użyć do jego pokonania spirali hydraulicznej. Nie jest to jednak rozwiązanie, z którym poradzisz sobie w pojedynkę. Do obsługi urządzenia potrzebne są dwie osoby. Choć obsługa sprężarki nie jest skomplikowana, operowanie urządzeniem jest dużo lepsze, jeżeli zajmują się tym dwie osoby. Jedna powinna trzymać stabilnie spiczasty koniec w rurze odpływowej, a druga kręcić korbą. Dzięki temu uda się w precyzyjny sposób pokonać zator, bez uszkodzenia rury. Jeżeli jednak obawiasz się zastosowania tego urządzenia, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego hydraulika. Wykona on przepychanie kanalizacji Warszawa profesjonalnie, bez ryzyka uszkodzenia kanalizacji.

Zamieszczono w: Dom