O czym warto pamiętać planując chrzest dziecka?

Rodzice którzy organizują chrzest swojej pociechy niekiedy chcą także wyprawić po uroczystości przyjęcie, zaprosić na nie rodzinę, znajomych i przyjaciół.

Naturalnie powinniśmy zwrócić uwagę iż niekiedy organizujemy je w domu, jednak czasem może zabraknąć nam nieco miejsca. Dodatkowo także warto zwrócić uwagę iż wyprawienie takiego przyjęcia to sprawa dosyć czasochłonna, dodatkowo także będziemy mieli na głowie inne sprawy związane z chrztem. Dlatego wiele osób decyduje się na wynajęcie sali, gdzie będzie można spędzić czas z gośćmi po chrzcie.

O czym warto pamiętać planując chrzest dziecka?

Jak zorganizować przyjęcie po chrzcie naszego dziecka?

Naturalnie możemy poszukać domów weselnych, sprawdzić wolne terminy, warto zwrócić uwagę iż często są one zajęte w czasie weekendów nawet na rok czy nawet dwa lata w przód. Dlatego też niektórzy rodzice decydują się na chrzest przykładowo w piątek, wówczas łatwiej możemy znaleźć wolny lokal. Naturalnie zależnie od ilości gości powinniśmy wybrać lokal który najbardziej nam pasuje. Oczywiście będziemy poszukiwali lokalizacji w pobliżu. Naturalnie niekiedy może być to też urokliwe miejsce nieco oddalone od miasta czy też od kościoła w którym będziemy chrzcili nasze dziecko.

Wybierając odpowiedni lokal naturalnie powinniśmy zwrócić uwagę na ilość gości jaki może on przyjąć, będzie to oczywiście główny wyznacznik naszych oczekiwań. Dodatkowo także musimy upewnić się iż będzie dysponował wolnym terminem. Warto zatem zadzwonić czy też skontaktować się mailowo z właścicielem, ustalić szczegóły. Z pewnością nie bez znaczenia będzie cena, w przypadku przyjęcia podobnie jak przyjęcia weselnego również możemy zamówić catering, jedzenie, dania gorące dla naszych gości. Wszystko oczywiście będziemy mogli ustalić, wybrać menu, które najbardziej będzie nam odpowiadało.

Naturalnie będziemy poszukiwali miejsca urokliwego, gdzie my spędzimy miło przyjęcie po chrzcie. Z pewnością w okresie letnim warto poszukiwać miejsca z klimatyzacją. Dobrym pomysłem może być także budynek przed którym znajduje się nieco miejsca na zewnątrz, gdzie moglibyśmy usiąść przy stolikach na zewnątrz. Dzięki temu zorganizujemy udane chrzciny Zielona Góra jest miastem nieopodal którego znajduje się bardzo urokliwy pałac Bogaczów w którym możemy wyprawić tego rodzaju w przyjęcie.

Zamieszczono w: Blog