Jak wybrać odpowiedni produkt na wypadanie włosów?

Wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, cierpi na wzmożone wypadanie włosów, niekiedy również ma problem z łysieniem.

W drogeriach i aptekach znajdziemy mnóstwo szamponów, odżywek, masek, serum i suplementów diety przeciw wypadaniu włosów i stymulujących odrastanie włosów. Większość z nich składa wysokie obietnice odrastania utraconych włosów, jednak nie zawsze mamy gwarancję, że dany produkt zadziała i powstrzyma łysienie, które może mieć różne przyczyny.

Jak wybrać odpowiedni produkt na wypadanie włosów?

Tabletki na porost włosów mogą powstrzymać łysienie

W sprzedaży znajdziemy również wiele tabletek na porost włosów, których składniki mają za zadanie zwiększyć przepływ krwi do cebulki włosa, odżywiając ją i zachęcając do wytwarzania nowych włosów. Możesz cierpieć na wypadanie włosów z powodu łupieżu, farbowania i stylizacji włosów, słabych cebulek włosowych lub problemów związanych ze skórą głowy czy zmianami hormonalnymi. Łysienie i nadmierne wypadanie włosów może być również związane z różnymi chorobami i przyjmowanymi lekami. Ważne jest, aby zrozumieć przyczynę wypadania włosów przed wybraniem produktu na porost włosów.

Utrata około stu włosów dziennie jest uważana za normalną. Wszystko powyżej jest niepokojące i musisz dowiedzieć się, jakie są przyczyny nadmiernego wypadania włosów. Jeśli chodzi o składniki wspomagające wzrost włosów i wzmacniające cebulki włosowe, należy wymienić cynk, biotynę, kolagen, białko, keratynę, olejki roślinne, ekstrakt z zielonej herbaty. Wiele z nich znajdziesz w produktach do pielęgnacji włosów oraz w tabletkach na porost włosów.

Jeśli szukasz skutecznych tabletek na porost włosów, zobacz ranking na stronie https://dietetyk.edu.pl/tabletki-na-porost-wlosow-ranking-opinie-i-recenzje/, znajdziesz tam również opinie na temat wielu takich produktów. Aby zwalczyć wypadanie włosów, szukaj szamponów, masek i odżywek zawierających naturalne składniki aktywne. Unikaj szkodliwych składników chemicznych w produktach do mycia i pielęgnacji włosów, to jest siarczanów, silikonów, alkoholu i jego pochodnych, glikolu propylenowego, parabenów, ftalanów. Mogą one powodować podrażnienia i suchość skóry głowy, zwiększać wypadanie włosów.