Rozwód, podział majątku i opieki nad dziećmi to dość trudne sprawy

Z pewnością najbardziej emocjonalnie obciążającymi sprawami są te z zakresu prawa rodzinnego, jak rozwód, podział majątku wspólnego, ustalenie ojcostwa, przyznanie alimentów i opieki nad dziećmi.

O ile nie posiadasz szczególnie cennych dzieł sztuki, biżuterii lub antyków, walka o własność osobistą jest stratą czasu. Wiele z tego, o co się kłócisz, ma niewielką wartość poza emocjonalną. Jeśli oboje chcecie mieć te same meble, przedmioty rekreacyjne lub sprzęty, spróbujcie po prostu pójść na kompromis. Możesz w końcu zapłacić wykładniczo więcej opłat prawnych lub kosztów sądowych niż jakakolwiek z tych rzeczy jest warta.

Rozwód, podział majątku i opieki nad dziećmi to dość trudne sprawy

Sprawami rodzinnymi zajmuje się kancelaria adwokacka BPG w Katowicach

Podczas całego procesu bądź uczciwy. Jest to nie tylko przestępstwo krzywoprzysięstwa, ale kłamstwa mogą zawsze wyjść na światło dzienne w postępowaniu sądowym. Nawet jeśli drugi rodzic oskarża cię o niestworzone rzeczy, nie zniżaj się do jego poziomu, a zamiast tego użyj jego kłamstw przeciwko niemu, wskazując wszystkie niespójności w historii. Zamiast tego wzmocnij opinię, że ważna jest wspólna opieka lub odwiedziny drugiego rodzica.

Jeśli lepiej dla dziecka jest mieć dodatkowe wsparcie z jednym rodzicem nad drugim, nawet jeśli oboje sprawują wspólną opiekę, orzeczenie to zapewni większą pomoc finansową niż w innych sytuacjach. Jednakże, jeśli zarówno matka, jak i ojciec są w stanie zapewnić ten sam dochód gospodarstwu domowemu lub mając niewielką przewagę nad drugim, sędzia może orzec, że nic lub niewiele jest konieczne. Obliczenia, które są niezbędne do uzyskania alimentów na dziecko, są uwzględniane w obowiązkach, poświęconym czasie i dochodach gospodarstwa domowego.

Kancelaria adwokacka BPG w Katowicach może nam pomóc w tego typu sprawach. Jeden były małżonek może potrzebować dodatkowej pomocy w związku z alimentami, nawet jeśli jest objęty wspólną opieką. Adwokat zajmujący się rozwodami może być zmuszony do wyjaśnienia tego sędziemu i pomocy rodzicowi w uzyskaniu wyższych alimentów w najlepszym interesie dziecka. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy oboje rodzice sprawują wspólną opiekę nad dzieckiem mieszkającym na równi z jednym i drugim z rodziców.