Funkcjonalne płytki do naszej łazienki

Bardzo ważnym pomieszczeniem w naszych domach są łazienki.

Aby łazienki w naszych domach mogły cieszyć nas swoim wyglądem oraz wysoką funkcjonalnością, powinny zostać odpowiednio zaprojektowane. Ważne jest, aby wszystkie elementy wyposażenia każdej łazienki były odpowiednio dobrane, dzięki czemu mają szansę być nie tylko wysoce efektowne, ale i bardzo praktyczne.

Funkcjonalne płytki do naszej łazienki

Na co zwracamy uwagę kupując płytki?

Duży wpływ nie tylko na wygląd, ale także funkcjonalność naszej łazienki będą miały płytki, możemy obecnie wybrać modele, które będą odporne na działanie wody, odporne na ścieranie oraz posiadające właściwości antypoślizgowe. W przypadku płytek, które układamy na podłodze warto zwrócić uwagę, aby były to płytki które nie chłoną wilgoci, dlatego obecnie najpopularniejszy jest gres szkliwiony. Jest to płytka, która otrzymywana jest w procesie wypalania, następnie powleczona jest warstwą szkliwa, które pozwala na odpowiednie zabezpieczenie płytki. W przypadku płytek nie szkliwionych mogłyby powstawać plamy, dlatego szkliwo najlepiej zabezpieczy naszą płytkę podłogową.

Obecnie producenci oferują wysokiej klasy płytki, mogą być to płytki gatunku pierwszego, które dodatkowo będą rektyfikowane, jest to proces w którym przycinane są krawędzie w taki sposób aby uzyskać regularny brzeg. Dzięki temu płytki bardzo dobrze do siebie pasują, będziemy mogli zatem wykorzystać minimalną fugę, będzie to miało duży wpływ na wygląd naszych płytek. Oczywiście płytki zachowują kąty, ostre krawędzie, zatem ułożenie ich nie będzie problemem, a wszystkie płytki z danej partii do siebie pasowały.

W przypadku płytek ściennych również możemy wybierać płytki wysokiej jakości, mogą być to modele Synergy, które oferuje producent Paradyż, płytki w gatunku pierwszego, które posiadają także różne struktury, dzięki czemu posiadają one bardzo interesujący wygląd. Tego typu płytki możemy zakupić na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/SYNERGY/6385, znajdziemy tam różne modele oraz odcienie płytek Synergy.

Zamieszczono w: Blog