Egzotyczne wakacje w Japonii

Nawet jeśli jest to twoja pierwsza podróż do Japonii, z pewnością szybko przekonasz się, że jest to miejsce naprawdę inne niż wszystkie.

Twoja wizyta w Japonii z pewnością będzie zupełnie nowym i ciekawym doświadczeniem. W Japonii jest tak wiele unikalnych miejsc i zabytków, ale jeśli jesteś w tym kraju po raz pierwszy, koniecznie wybierz się do Tokio i Kioto, które słyną z pięknej architektury, świątyń, ogrodów i ciekawych doświadczeń. Miasto Osaka słynie z ulicznego jedzenia, więc jeśli jesteś smakoszem, koniecznie je odwiedź. W parku Nara zobaczysz przyjazne jelenie, z którymi można sobie zrobić zdjęcie, oraz majestatyczne świątynie. W Japonii nie znajdziesz zbyt wielu pojemników na śmieci, dlatego warto nosić ze sobą woreczek lub reklamówkę na odpadki. Taksówki są bardzo drogie, taniej jest podróżować komunikacją miejską. W trakcie podróży do Japonii wybieraj na wycieczki zsuwane obuwie, ponieważ w wielu miejscach należy je zdjąć przed wejściem. Zanim wybierzesz się do Japonii warto kupić karnet JR Pass, zniżkę na przejazd pociągiem dla osób, które można kupić tylko spoza kraju.

Sezon turystyczny zaczyna się na początku kwietnia, więc wszystkie atrakcje turystyczne będą jeszcze bardziej zatłoczone, niż zwykle i droższe.

Zaplanuj odpowiednio wcześniej swoją podróż, ponieważ jest wiele atrakcji do zobaczenia, a nie chcesz przegapić żadnej z powodu braku czasu. Obecnie nie ma problemów aby zaplanować wyjazd do Japonii koszt nie jest tak wysoki, jak mogłoby się wydawać. Japonia szybko staje się jednym z najpopularniejszych celów podróży dla turystów na całym świecie. Coraz więcej ludzi podróżuje do Japonii każdego roku, zwabionych obietnicą świeżego sushi, niesamowitych przejażdżek pociągiem, bezpiecznych miast, intrygujących tradycji i dziwacznej popkultury. Ale w Japonii jest coś więcej niż kawiarnie dla kotów i robotów, liczne wyspy są zaskakująco łatwe do poruszania się i dobrze połączone koleją, promami i autobusami. Japonia to ciepły, gościnny i nieskończenie interesujący cel podróży, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.