Zaawansowana technologia oczyszczania powietrza

Technologie stosowane w oczyszczaczach powietrza na dzisiejszym rynku obejmują tylko kilka, w tym węgiel, ozon, jonizatory, PECO, filtrację HEPA oraz kilka unikalnych technologii oferowanych przez różne firmy.

Określenie różnic w tych konkurencyjnych technologiach jest często trudnym przedsięwzięciem dla konsumentów. Ponieważ oczyszczacze powietrza stają się coraz bardziej popularne wśród konsumentów, pojawiło się wiele istotnych informacji dla konsumentów na temat konkurencyjnych technologii oczyszczania powietrza. Jedną z głównych technologii stosowanych obecnie w wielu oczyszczaczach powietrza jest filtracja HEPA lub filtr o standardzie HEPA. HEPA jest integralnym elementem systemów oczyszczania powietrza, które obiecują poprawić ogólną jakość powietrza w pomieszczeniu. Jeśli kupujesz oczyszczacz powietrza, najprawdopodobniej słyszałeś o filtrze HEPA, który jest ważną i popularną formą technologii oczyszczania powietrza, i jest w stanie zaoferować wysoce skuteczną technologię usuwania cząstek stałych z powietrza. Zawierają one regulowane normy, które należy spełnić, aby zachować zgodność ze standardem HEPA. Standard HEPA został opracowany i wdrożony przez Departament Energii USA, a pierwsza filtracja HEPA została opracowana w latach 40. XX wieku do użytku w obiektach zawierających materiały jądrowe. Filtry te były w stanie zatrzymać potencjalnie radioaktywne cząstki zawarte w powietrzu, ponieważ HEPA był w stanie osłonić i zatrzymać promieniowanie, w tym cząstki pyłu i wilgoci, które zostaną napromieniowane.

Od czasu zastosowania HEPA w obiektach z materiałami jądrowymi, był on stosowany w wielu branżach i zastosowaniach, nawet wkraczając na rynek konsumencki dla urządzeń HVAC, odkurzaczy i oczyszczaczy powietrza w pomieszczeniach, obecnie można również kupić filtry na zamówienie. Specyfikacja HEPA oparta jest na pewnych kryteriach, takich jak rozmiar cząstek i ile z nich przechodzi przez filtr. Aby spełnić normę dotyczącą HEPA, musi spełniać wymagania w zakresie usuwania cząstek o wielkości zaledwie 0,3 mikrona z wydajnością 99,97%. Oznacza to, że jeśli wyślesz dziesięć tysięcy cząstek przez filtr HEPA, tylko trzy cząsteczki przejdą przez filtr.

Zamieszczono w: Dom