W jaki sposób zaplanować wakacje w Gdyni?

W każde wakacje nad morze przyjeżdżają tłumy turystów. Głównymi destynacjami jest półwysep helski, mierzeja wiślana, Mielno, Łeba, Świnoujście, Dębki, Darłowo, Kołobrzeg, Międzyzdroje oraz aglomeracja Trójmiejska, w skład której wchodzi Gdańsk, Sopot i Gdynia.

Fishing boat parked on the beach

Jeśli planujecie wyjazd do tego ostatniego miejsca (czyli Gdyni), warto zapoznać się wpierw z informacjami zawartymi w naszym artykule.

Gdynia uznawana jest za jedno z najlepszych miejsc do mieszkania w Polsce, oferuje bowiem pełną, nowoczesną infrastrukturę wielkomiejską wraz z bezpośrednim dostępem do przyrody – dzikie plaże, lasów i klifów. Znajdziemy tu zarówno niewielki osady rybackie z charakterystycznymi niewielkimi kutrami do morskich połowów, klimatyczne drewniane molo i przystanie jachtowe.

Warto zwiedzić też kilka interesujących muzeów: Emigracji, Marynarki Wojennej, żaglowiec Dar Pomorza czy okręt wojenny ORP Błyskawica. Główna arteria komunikacyjna miasta czyli ul. Świętojańska pełna jest sklepów, restauracji, pubów i barów. Z kolei nad miastem góruje punkt widokowy na Kamiennej Górze, na który można wjechać elektryczną kolejką wąskotorową.

Wybierając się do Gdyni należy nie zapomnieć o uprzednim zarezerwowaniu sobie apartamentu na wynajem. Oczywiście mamy do dyspozycji również hotele, ale te ostatnie nie dorównują standardom oferowanym przez krótkoterminowy wynajem apartamentów.

Apartament posiada więcej przestrzeni, posiada własną kuchnię, łazienkę, duży salon i jedną lub dwie sypialnie, a to wszystko wyposażone w najwyższym standardzie. Takie apartamenty w Gdyni jak np. te dostępne tutaj: https://billberry-apartments.pl/pl/apartamenty-gdynia-wynajem

Najczęściej umiejscowione są w najlepszych lokalizacjach miasta. Niekiedy posiadają też widok na morze oraz przestrzenny taras.

Kolejną rzeczą będzie organizacja transportu. Gdynia co prawda posiada własne lotnisko, ale niestety nie zostało one oddane jeszcze do użytku. Wybierając samolot można polecieć na lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku i stamtąd szybką koleją metropolitalną do Gdyni. Natomiast transport samochodem lub pociągiem nie powinien stanowić żadnego problemu.