Twoje dziecko może skorzystać z uczęszczania do przedszkola teraz i w przyszłości

Dzieci uczestniczące w programach wczesnej edukacji mają zwykle wyższe wyniki w nauce niż dzieci zapisane bezpośrednio do formalnej edukacji szkolnej bez ukończenia przedszkola.

Jeśli myślisz o zapewnieniu dziecku przewagi przed rozpoczęciem nauki w szkole, opłaca się zapisać je do dobrego przedszkola, które koncentruje się na wczesnej edukacji dzieci. Badania pokazują, że wczesna edukacja jest jednym z najlepszych sposobów, aby pomóc dziecku rozwinąć umiejętności społeczne, emocjonalne i poznawcze, których potrzebuje, aby przygotować się do szkoły podstawowej i dalszej nauki, a także funkcjonowania w społeczeństwie. Codzienne czynności pomagają dzieciom czuć się bezpiecznie. To także świetny sposób, aby nauczyć dzieci zdrowych nawyków, takich jak mycie zębów lub rąk.

Kiedy dzieci wiedzą, czego się spodziewać każdego dnia, jest bardziej prawdopodobne, że będą spokojne, pewne siebie i będą miały tak im potrzebne poczucie bezpieczeństwa.

Z czasem zaczną samodzielnie zajmować się codziennymi czynnościami, takimi jak ubieranie się, sprzątanie zabawek i pakowanie torby do przedszkola. Nauczyciele wiedzą, jakie umiejętności potrzebuje Twoje dziecko, aby się rozwijać i wykorzystują różne techniki, aby pomóc im rozwinąć te umiejętności w bezpiecznym i przyjaznym środowisku. To nie tylko przygotowuje Twoje dziecko do obowiązków szkolnych, ale także ułatwia życie rodzinne, więc mniej czasu spędzasz na próbach nakłonienia dziecka do współpracy, a więcej na cieszenie się swoim towarzystwem i wspólną zabawą. Umiejętności czytania, pisania i liczenia stanowią podstawę edukacji, ale to coś więcej niż tylko czytanie, pisanie i liczenie. Dzieci uczą się umiejętności czytania i pisania w sposób dla nich odpowiedni, słuchając opowieści, rozmawiając o obrazkach i rysując kształty na papierze. Dzieci, które uczęszczają do takich placówek, jak przedszkola Białystok, liczenia uczą się śpiewając, układając klocki lub wsypując przedmioty do pojemników o różnych rozmiarach. Umiejętności czytania, pisania i liczenia, których uczy się Twoje dziecko przed rozpoczęciem szkoły, mają ogromny wpływ na jego sukcesy w nauce w późniejszym życiu.