Świetne wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów

Gdybyś znała jeden sekret świetnie wyglądających włosów, czy to mogłoby zmienić twój wygląd? Wiele osób uważa, że ​​ich włosy są jedną z ich najbardziej atrakcyjnych cech.

Kiedy twoje włosy są w świetnej kondycji i dobrze ułożone, jest to łatwe. Kontynuuj czytanie, aby uzyskać porady ekspertów, jak przekształcić włosy w jeden z największych atutów.Pamiętaj, aby czyścić szczotki i grzebienie i okresowo je myć. Dobrą zasadą jest czyszczenie ich mydłem i wodą raz w tygodniu. Zminimalizuje to ilość nagromadzenia się na mieszkach włosowych i będziesz mieć zdrowsze włosy.Jeśli zauważysz łupież we włosach, koniecznie wylecz go od razu. W ten sposób unikniesz nadmiernego łuszczenia się i swędzenia. Idealnym sposobem leczenia łupieżu, zarówno małej, jak i dużej ilości, jest stosowanie szamponów zawierających pirytionian cynku lub siarczek selenu.Jeśli masz kręcone włosy, odłóż szczotkę i grzebień! Kręcone włosy należy czesać lub czesać tylko wtedy, gdy są mokre. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nałóż odżywkę na mokre włosy przed ich rozczesaniem. Pamiętaj, aby używać wyłącznie grzebienia z szerokimi zębami, aby nie spowodować żadnych uszkodzeń. Dzięki temu Twoje loki będą wyglądać jak najlepiej.Użyj miękkiej szczotki wykonanej z sierści zwierzęcej zamiast plastiku. Nie myj włosów, gdy są mokre i zawsze bądź delikatny. Powinieneś zacząć od końca włosów i iść w górę, delikatnie rozplątując wszystkie węzły. Nie spiesz się!Myjąc włosy warto zacząć od spłukania ich wodą, aby usunąć większość zanieczyszczeń. Świetne wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów

Następnie delikatnie wmasuj szampon w skórę głowy i we włosy.

Nie spiesz się i upewnij się, że wszystkie włosy są pokryte szamponem. Spłucz, aż zniknie cały szampon.Ważne jest, aby używać dobrej odżywki, aby włosy były mocniejsze i łatwo pozbyły się kołtunów. Nałóż odżywkę po wypłukaniu szamponu z włosów. Upewnij się, że twoje włosy są całkowicie zakryte i odczekaj kilka minut, aż odżywka zmoczy włosy.Jeśli możesz, unikaj używania suszarki do suszenia włosów. Najlepszym sposobem na wysuszenie włosów jest pozostawienie ich do naturalnego wyschnięcia. Jeśli musisz użyć suszarki, używaj jej tylko w najchłodniejszym możliwym ustawieniu. Nie trzymaj go w tej samej okolicy włosów dłużej niż kilka sekund. Utrzymuj go w ruchu tak bardzo, jak to możliwe.Jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia, prawdopodobnie będziesz mieć zdrowe włosy. Unikaj palenia i staraj się regularnie ćwiczyć, aby uzyskać świetnie wyglądające włosy. Utrzymanie zdrowego ciała i umysłu może również pomóc w utrzymaniu zdrowych włosów.Nie związuj włosów w ciasne kucyki, gdy są mokre. Może to spowodować rozdwojone końce w miejscu, w którym znajduje się kucyk. Najlepiej jest albo całkowicie wysuszyć włosy przed dłonią, albo zaczesać je do tyłu i użyć opaski. Ta prosta wskazówka sprawi, że Twoje włosy będą mocniejsze niż kiedykolwiek.Unieś płaskie wieczorowe włosy, spryskując loki wodą źródlaną. Aby to zrobić, po prostu spryskaj włosy niewielką ilością wody i delikatnie wmasuj, poruszając po nich dłońmi okrężnymi ruchami. W ten sposób zwiększysz objętość włosów.Masz to, kilka wskazówek o wartości dodanej, aby zmienić włosy w wspaniały zasób. Ładnie wyglądające włosy nie muszą być drogie, a kilka zmian może zrobić ogromną różnicę. Zastosuj się do powyższych wskazówek i zobacz, jak mogą one pomóc Ci cieszyć się zdrowszymi, lepiej wyglądającymi włosami przez wiele lat.

Zamieszczono w: Blog