Trwałe, praktyczne i estetyczne płytki podłogowe

Wybierając podłogę do nowego domu, trudno jest przejść obojętnie obok zalet płytek, takich jak trwałość i wszechstronność.

Glazurowane płytki ceramiczne są wyjątkowo trwałe. Przeszklona powłoka zewnętrzna sprawia, że są one nieprzepuszczalne dla wody i plam, a ze względu na wysoką wodoodporność płytki są popularnym wyborem w obszarach wilgotnych, takich jak kuchnie czy łazienki. Wysokiej jakości odpowiednio położone płytki powinny przetrwać wiele lat przy regularnej konserwacji. Wybory rodzajów, kolorów i faktur płytek są praktycznie nieograniczone. Bez problemów można kupić płytki drewnopodobne czy naśladujące naturalny kamień. Płytki mają tę zaletę, że można je ze sobą mieszać.

Daje to możliwość układania wzorów i motywów zgodnie z indywidualnymi gustami. Płytki ceramiczne można łatwo utrzymać w czystości, ponieważ nic nie wnika w ich powierzchnię, a po zmyciu mopem zawsze lśnią jak nowe.

Dla osób, które cierpią z powodu alergii czy astmy, płytki są odpowiednim wyborem zarówno na ściany, jak i podłogi. Ponieważ płytki odpychają wszelkiego rodzaju zabrudzenia, regularna konserwacja pozwoli uniknąć cząstek kurzu unoszących się w powietrzu. Płytki można również zastosować w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, aby w zimie nie wydawały się takie chłodne. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się niezmiennie wszechstronne płytki białe, które będą dobrze się prezentowały w każdym pomieszczeniu. Takie płytki są trwałe i estetyczne i dobrze komponują się z innymi kolorami zastosowanymi do wystroju wnętrza. Zaletą gładkiej, łatwej w utrzymaniu powierzchni jest również jedna z ich największych wad, czyli twardość. Można ją jednak zmiękczyć dywanikami i wykładzinami, ale musisz być świadomy śliskości powierzchni kafelków. Ponieważ płytki mają twardą i solidną powierzchnię, nie przyciągają brudu, pyłków, kurzu ani innych alergenów. Piękne i wszechstronne kolekcje płytek w dają praktycznie nieograniczoną liczbę kolorów, rozmiarów, stylów, kształtów i tekstur, które dodadzą urody i charakteru Twojemu domowi.

Zamieszczono w: Dom