Prawie wszystkie kobiety mają objawy cellulitu

Kobiety mają tendencję do noszenia większej ilości tłuszczu wokół bioder i ud. Mamy również mniej wspierającą tkankę łączną, aby utrzymać ją na miejscu, dlatego cierpimy z powodu nierówności tkanki tłuszczowej pod skórą zwanej cellulitem.

Szacuje się jednak, że około 10% mężczyzn cierpi również na cellulit. Hormony wydają się również odgrywać rolę w pojawianiu się cellulitu. To prawda, że cellulit występuje genetycznie w rodzinie, więc jeśli twoja mama i babcia miały cellulit, masz większą szansę na jego rozwój. Ale genetyka to tylko niewielka część układanki z cellulitem, ważną rolę odgrywają także takie czynniki, jak dieta, ćwiczenia fizyczne i utrzymanie zdrowej wagi. Dobrze zbilansowana, obfitująca w rośliny dieta zmniejsza stan zapalny w całym ciele i pomaga utrzymać prawidłową wagę. Utrzymanie nawodnienia, zarówno poprzez spożywanie wody pitnej, jak i spożywanie dużej ilości pokarmów o wysokiej zawartości wody, również utrzyma mocną i elastyczną tkankę łączną, a nawet może pomóc schudnąć. Staraj się jeść więcej warzyw i owoców, których skład stanowi ponad 90% wody. Regularna aktywność fizyczna nie może wyleczyć cellulitu, ale w wielu przypadkach może pomóc w zapobieganiu lub zmniejszeniu jego wyglądu. Cellulit występuje, gdy włókna łączące pod skórą stają się słabe lub tracą elastyczność, ale rozciąganie i wzmacnianie tych obszarów, oprócz ogólnego spalania nadmiaru tłuszczu, może pomóc.

Ujędrnienie tych mięśni z kolei napręży skórę, dając złudzenie, że cellulit jest mniej zauważalny. Pomocne mogą być ćwiczenia jogi ukierunkowane na pośladki i uda, a także sporty siłowe i masaże, które budują mięśnie i poprawiają krążenie. Dzięki tym poradom już wiesz jak się pozbyć cellulitu. W rzeczywistości przynosi to korzyści całemu ciału. Większe komórki tłuszczowe w udach i pośladkach są nie tylko denerwujące, ale również ściskają naczynia krwionośne. W rezultacie przepływ krwi w całym ciele jest utrudniony, metabolizm zwalnia, a drenaż limfatyczny jest zaburzony. To z kolei sprawia, że skóra jest mniej napięta, a nieestetyczne kieszenie tłuszczowe stają się jeszcze bardziej widoczne.