Dlaczego wybór materaca jest tak ważny?

Każdemu z nas w życiu codziennym, a przede wszystkim co noc przydają się wkłady do stelaży łóżek.

Ważne jest, aby materac, który wybieramy, był dostosowany nie tylko pod względem wielkości do rozmiarów stelażu, ale również pod względem tego, z jakiego materiału jest zbudowany, do naszych osobistym preferencji oraz tego, jakiego materaca bardziej potrzebuje nasze ciało. Jeżeli, przeglądając dane w asortymencie sklepu materace, spotykamy typy, warto jest wiedzieć, co który z nich oznacza.

Dlaczego wybór materaca jest tak ważny?

Jaki typ materaca warto wybrać?

Obecnie najpopularniejsze są materace sprężynowe lub sprężynowe z dodatkowym wypełnieniem. Tego rodzaju materac zapewnia dosyć dobre ułożenie ciała, szczególnie kiedy sprężyny są ułożone tak, że na zewnątrz są największe, zaś wraz ze zbliżaniem się do środka, maleją ich rozmiary. Czasem spotykane są też wkłady, które z jednej strony mają sprężyny, zaś z drugiej wypełnienie, na przykład gąbkę, która jednak często i bardzo szybko odznacza się od naszego ciała i wygniata. Inne wypełnienia przykładowo za pomocą specjalnego granulatu, który układa się odpowiednio do ułożenia ciała, czy na przykład trzciny, są rozwiązaniami, które często ulegają zniszczeniu po jakimś czasie i są niemożliwe do zrekonstruowania należy je wówczas wymienić.

Coraz chętniej kupujemy materace produkowane według najnowszych technologii, na przykład z wykorzystaniem materiałów takich, jak lateks czy też specjalna pianka, tego typu materace stosowane są zazwyczaj jako materace rehabilitacyjne. Ciekawym rozwiązaniem są również materace wodne, czyli takie, w których środku znajduje się odpowiedni płyn, zapewniający ciału wyporność – jednak poniekąd uważane one te materace również za szkodliwe dla kręgosłupa, bowiem nie dają mu pełnego podparcia i stabilności. Dobry materac jest takim materacem, który doskonale napiera na każdy punkt naszego ciała, nie wywierając jednocześnie nacisku na żaden konkretny fragment bardziej w taki sposób, aby doprowadzać aż do niewygodnych pozycji w czasie snu, które z kolei mogą nadwyrężać mięśnie, prowadzić do skurczy czy bólów w czasie dnia. Wybór dobrego materaca wiąże się często z zasięganiem opinii u specjalistów, co oczywiście czyni naszą decyzję w tej sprawie bardziej odpowiednią i przemyślaną, a przede wszystkim zdrowszą dla nas, naszego kręgosłupa i całego organizmu.

Jeżeli szukamy korzystnej ceny warto znaleźć sklep z materacami producenta, wówczas będziemy mogli liczyć na ciekawe promocje, znajdziemy także duży wybór materacy. Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę na wymiary długość i szerokość, niekiedy także będziemy potrzebowali materaca nieco wyższego przykładowo o wysokości 30 cm który będzie dobrze pasował do stelaża naszego łóżka.

Zamieszczono w: Blog