Czy warto remontować stary budynek?

Kiedy chcemy zbudować dom a dostępne działki są bardzo drogie., można spróbować kupić działkę ze starym domami.

Nie każdy bierze o pod uwagę myśląc o kosztach wyburzenia starego domu. Z pewnością przed zakupem trzeba będzie sprawdzić czy wyburzenie domu, będzie w ogóle możliwe. Niektóre obiekty mogą być bowiem chronione przez konserwatora zabytków, w tej sytuacji uzyskanie stosowanych pozwoleń może być bardzo trudne lub też w ogóle niemożliwe. Wyburzenie istniejących budynków ma wiele zalet ponieważ niezbędna infrastruktura jest dostępna, co zmniejsza koszty budowy.

Tego rodzaju działki posiadają najczęściej bardzo dobre lokalizację, ponieważ wiele osób z góry odrzuca działki z odmami, ze względu na dodatkowe koszty, jednak jeżeli nam aby nasz dom stał w pobliży centru, taka działka może być jedyną dostępną.

Niektóre osoby mogą zastanawiać się czy nie zostawić starego budynku, jednak mogą w tym przypadku wystąpić pewne problemy. W starym budownictwie często używane były materiały które są obecnie uznane za niebezpieczne. Stare domy to także wysokie zużycie energii, stara konstrukcja budynku czy izolacja cieplna i akustyczna budynku nie spełniająca dzisiejszych standardów. Lokalizacja w centrum, gotowa infrastruktura, zagospodarowane sąsiedztwo. Stare domy to dobra infrastruktura wokół sklepy, lekarze, przedszkola i szkoły w pobliżu. Często po przeliczeniu wszystkich kosztów okazuje się że rozbiórka budynku jest najlepszym wyjściem pod względem finansowym. W tym przypadku musimy zatrudnić profesjonalną firmą zajmującą się rozbiórkami. Wazie jest aby posiadała odpowiedni sprzęt, przykładowo koparki, z odpowiednimi końcówkami takimi jak szczęki kruszące FM, które mogą kruszyć z łatwością ściany budynku. Oczywiście muszą także posiadać samochody, które mogą wywieźć gruz. Naturalnie trzeba wiedzieć co zrobić z gruzem. Przy okazji prowadzony jest odzysk metalu z budynku. Materiały niebezpieczne takie jak azbest zostaną odpowiednie zutylizowane.

Zamieszczono w: Dom