Zbrojenia do wzmacniania ścian budynków

W budownictwie bardzo istotnymi elementami będą zbrojenia, które pozwalają wzmacniać różne elementy konstrukcyjne, oczywiście mogą być to zbrojenie jakie stosujemy na stropach ale także obecnie dostępne są specjalne siatki które mogą wzmacniać całą ścianę.

Specjalne zbrojenia z drutów sztywnych lub też ze specjalnej siatki będą mogły występować pomiędzy kolejnymi warstwami cegieł też pustaków, tego rodzaju rozwiązania to murfory.

Zbrojenia do wzmacniania ścian budynków

Murfory do wzmacniana konstrukcji budowlanych

W przypadku kiedy będziemy rozwijali murfory ze szpuli, będziemy mogli oczywiście dobierać je odpowiednią długość, następnie możemy docinać je za pomocą szlifierki, w tym przypadku warto układać je pod zaprawą, dzięki temu uzyskamy najlepszą stabilizację, wzmocnienie całej konstrukcji w przypadku grubszych murów możemy zastosować także dwie warstwy obok siebie, tak aby pustaki czy też inne rodzaje budulca opierały się prawidłowo na podłożu.

W przypadku kiedy chcemy wzmocnić mur, bez względu na to czy będzie to mur ceglany czy też z pustaków możemy obecnie nie stosować specjalne zbrojenia murfory, mogą być to dwa pręty połączone ze sobą trzecim, lub też może być to specjalna siatka która może być rozwijana wzdłuż całego muru. Dzięki temu będziemy uzyskiwali dużo większą stabilizację całej konstrukcji, tego rodzaju wzmocnienie bardzo dobrze sprawdzi się zwłaszcza w przypadku fundamentów oraz zakończeń murów, gdzie będziemy potrzebowali lepszej stabilizacji, lepszej wytrzymałości całej konstrukcji.

Oczywiście możemy zakupić różne modele jeżeli chodzi o murfory cena będzie zależała od rodzaju uzbrojenia, czy będzie to zbrojenie sztywne które najczęściej będzie składało się z dwóch prętów połączonych ze sobą na stałe, czy też będzie to siatka rozwijana która będzie stosowana w przypadku ścian budynków. Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę także na grubość, tak aby murfory nie zakłócały odległości pomiędzy kolejnymi warstwami pustaków czy też innego budulca który będziemy wykorzystywali w przypadku naszego domu.

Zamieszczono w: Blog