Trudne początki w karmieniu piersią – jak się z nimi uporać?

Początki nigdy nie są łatwe, a już w szczególności te związane z macierzyństwem. Karmienie piersią może przysporzyć niemałych trudności! Kryzys laktacyjny może spotkać każdego! Jak się uporać z trudnymi początkami?

Niestety, ale kryzys laktacyjny jest dość powszechnym zjawiskiem. Często jest spowodowany niewielką ilością pokarmu, która utrzymuje się nawet przez kilka dni. Warto pamiętać, że czasami jest to złudne wrażenie, a tak naprawdę dziecko jest nakarmione. W takich sytuacjach zawsze należy skonsultować się z położną, która pomoże rozwiać wszelkiego rodzaju wątpliwości.

Początki zawsze są trudne

Na samym początku wiele kobiet zmaga się z bólem podczas karmienia. Często jest on spowodowany tym, że dziecko jest źle ułożone. Powinnaś spróbować różnych możliwości i dzięki temu zachęcić pociechę do ssania piersi. Ponadto nieprawidłowe przystawienie może wiązać się również z doznawaniem urazów… Pamiętaj zatem o tym, aby w takich sytuacjach smarować brodawki swoim własnym pokarmem. Niekiedy w piersiach powstaje zastój mleka, co wiąże się z obrzękiem. Kiedy może się on pojawić? W sytuacji, gdy maluch jest karmiony w sposób nieprawidłowy, czy też nieregularnie. Właśnie dlatego tak istotne jest to, aby wypracować prawidłową technikę karmienia, która będzie zbawienna zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojej pociechy! W tym przypadku trening czyni mistrza, zatem nie poddawaj się i walcz, a na pewno uda Ci się opracować idealny sposób karmienia Twojego dziecka.

Ubrania do karmienia piersią

Okazuje się, że bardzo istotne znaczenie ma również sama odzież do karmienia piersią. Jest to najlepszy sposób na to, aby zapewnić sobie najwyższy komfort również przy tej czynności. W sklepie internetowym Koszulove znajdziesz wiele różnorodnych propozycji, które świetnie sprawdzą się nie tylko w domu, ale również na spacerze, czy też na rodzinnej imprezie! Jeżeli zależy Ci na wysokim komforcie, bez obaw postaw na ubrania dla karmiących piersią, które posiadają w dekolcie specjalne zapięcia, dzięki którym proces karmienia będzie znacznie prostszy. Oprócz tego dzięki takiej odzieży poczujesz się znacznie lepiej. Są one szyte i skrojone w odpowiedni sposób, aby zapewniały nie tylko wygodę, ale również pięknie wyglądały. Dzięki temu rozwiązaniu poczujesz się kobieco nawet w kilka dni po porodzie.

Zamieszczono w: Blog