Przechowywanie pomidorów w chłodni

Pomidory są warzywami, które można na wiele różnych sposobów przyrządzić. To warzywa bardzo popularne w naszym kraju. Są tutaj uprawiane w ogródkach, ale równocześnie mamy do czynienia z plantacjami pomidorów oraz z ich uprawianiem na skalę przemysłową.

W odniesieniu do tej ostatniej kwestii, należy wskazać na zagadnienie związane ze sposobem przechowywania pomidorów. Zasadniczo bowiem termin przydatności ich do przeróbki, do spożycia jest stosunkowo krótki. Pomidory bowiem mogą bardzo szybko ulec zepsuciu, a ich jakość smakowa oraz walory zdrowotne mogą bardzo szybko ulec obniżeniu. Dlatego też bardzo istotnym, a wręcz kluczowym elementem w tym miejscu staje się sposób przechowywania pomidorów.

Oczywiście mówimy o przechowywaniu tych warzyw w chłodniach, aczkolwiek również i w takich warunkach istnieje pewien określony i niedługi termin, w którym można swobodnie i bez obaw warzywa te przetrzymać.

Dlatego w tym miejscu warto jest zwrócić szczególną uwagę na taki element, na taki aspekt, jakim jest przedłużenie możliwości przechowywania pomidorów w chłodni. Bardzo dobrym na to sposobem na pewno jest sięgnięcie po środek o nazwie FruitSmart. Jest to nowość na rynku, która jednakże zyskała już bardzo wielu swoich zwolenników. Pomidory, które będą poddawane temu produktowi, powinny być zebrane w optymalnej fazie swojej dojrzałości. Bardzo istotne jest to, aby zabieg aplikacji środka był przeprowadzony w czasie do 24 godzin od momentu zebrania pomidorów z krzaków. Ponadto również bardzo istotne jest to, aby chłodnia, w której przechowuje się pomidory oraz w której dokonuje się aplikacji środka, była w pełni szczelna. Istnieje pewna wielkość, której należy przestrzegać. Ilość środka, który będzie aplikowany, powinna oscylować pomiędzy wartością 0,037 oraz 0,049 g na każdy metr sześcienny pomieszczenia chłodniczego. Dzięki informacjom umieszczonym na stronie internetowej jak przechowywać pomidory można pozyskać znacznie więcej cennych informacji na temat FruitSmart.