Nowe czy używane? Wszystko, co musisz wiedzieć

Leasing na samochody używane będzie korzystniejszy niż ten na nowe pojazdy? Wszystko zależy od tego, jakie auto nas interesuje.

Każde rozwiązanie może mieć plusy, ale i minusy. Pierwszą, najważniejszą sprawą, o jakiej należy pamiętać interesując się umową na używany samochód w leasing jest fakt, że auta używane mogą wymagać więcej napraw. Co za tym idzie koszt ich utrzymania – mimo że na początku nic na to nie wskazywało – może okazać się większy. Nowy pojazd daje nam większy komfort i bezpieczeństwo, że w trakcie trwania umowy leasingowej nic się z naszym autem nie stanie. Oczywiście firmy udzielające takich umów mają szereg obostrzeń, które auto musi spełnić, aby leasing na używane auto mógł w ogóle mieć miejsce.

Najlepiej, aby używany pojazd pochodził od sprawdzonych dealerów czy komisów, które zajmują się w profesjonalny sposób obsługą sprzedaży samochodów używanych. Leasingodawca przywiązuje do tego naprawdę dużą wagę. Dlaczego? Właśnie z tych względów, o których była mowa wyżej. Nie ma sensu brać samochodu w leasing, który po niedługim okresie użytkowania będzie spisany na straty. Kupując pojazd z niesprawdzonych źródeł można naprawdę łatwo dać się nabrać. Sprzedający mają różne sposoby, aby oszukać. Auto na pierwszy rzut oka może wyglądać na zupełnie sprawne – niestety może kryć wiele ukrytych usterek. Stąd obawa leasingodawców i szereg wytycznych, które – wbrew pozorom – są stworzone dla leasingobiorców.

Jak widać różnica między leasingiem na nowy pojazd a umową na używany model jest taka, że przy tym pierwszych ryzyko związane z wyborem samochodu jest mniejsze. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z możliwości leasingu używanego auta.

Masz jakieś pytania? Interesuje cię konkretny model? Na stronie CLS.pl znajdziesz kalkulator leasingu, który po wpisaniu podstawowych danych pokaże ci, ile będzie wynosiła rata. Chcesz porozmawiać ze specjalistą, który dokładniej wyjaśni ci warunki leasingu nowego czy też używanego samochodu? Wypełnij formularz kontaktowy, napisz, zadzwoń bądź zostaw swój numer kontaktowy! Ktoś na pewno się do ciebie odezwie i pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie czekaj!