Joker narodziny największego wroga Batmana

Film, którego akcja toczy się w latach 80., opowiada historię mężczyzny imieniem Arthur Fleck, który chce być znany jako Joker.

Po tym, jak nie udało mu się zostać komikiem i został całkowicie zignorowany przez społeczność, Arthur błąkał się po Gotham City ubrany jak klaun, ale z powodu choroby, z którą się zmierzył, zawsze stawiał czoła nieszczęściu i brutalnemu gangowi. Joker to jedna z najbardziej znanych postaci w historii komiksów. Służąc jako czarny charakter i często nemezis dla Batmana w opowieściach rozgrywających się w Gotham City, legenda DC Comics nigdy nie otrzymała jednej jedynej, ostatecznej historii w komiksach. Wiele historii mieszało się ze sobą przez lata i w różnych mediach, oferując wersje tego, co może być przeszłością postaci, ale nikt nie może powiedzieć na pewno, gdzie naprawdę zaczyna się historia postaci. Joker Joaquina Phoenixa zaoferował jednak dużą dawkę wglądu w wersję tego filmu Clown Prince of Gotham – jednocześnie zachowując sporo tajemnicy, która go otaczała. Joker narodziny największego wroga Batmana

W filmie Joker Arthur Fleck był chorym psychicznie mieszkańcem Gotham, pracującym jako klaun i podejmującym różne prace, aby związać koniec z końcem.

Gdy jego zdrowie psychiczne pogorszyło się po kilku złych wydarzeniach w jego życiu, został pobity przez nastolatków, skarcenie w autobusie za próbę rozśmieszania dziecka i w końcu zwolnienie z pracy. Zaczął pogrążać się w całkowitym szaleństwie i rozwinął się rodzaj żądzy krwi. Jego pierwsze zabójstwo miało miejsce w metrze w Gotham, kiedy trzech pracowników Wayne Enterprises nękało młodą kobietę, zanim zwrócili na niego uwagę. Po tym, jak Arthur, wkrótce Joker, zabił tych trzech mężczyzn nie czuł wyrzutów sumienia, których się spodziewał. Joker w filmach o Batmanie jest już dorosłym i rozwiniętym mistrzem zbrodni w filmie Joker poznajemy genezę i narodziny zła. Człowiek który za wszelką cenę chciał zostać komikiem i klaunem, zostaje odrzucony przez społeczeństwo nie akceptujące jego sposobu bycia. Film Joker naświetla nam wiele pytań związanych z uniwersum miasta Gotham, w którym główną rolę zawsze ogrywał Batman.