Jakie są dostępne rodzaje moskitier na okna?

Moskitiery zewnętrzne są obecnie produkowane do wszystkich rodzajów okien, takich jak okna składane, duże lub małe okna oraz okna przesuwne, okna dachowe, jak również drzwi balkonowe czy na taras.

Możesz zatem cieszyć się świeżym powietrzem w pomieszczeniach bez obaw o przedostawania się do wnętrz dokuczliwych owadów. W sprzedaży dostępne są różnorodne modele moskitier, warto zatem wiedzieć, jaką osłonę wybrać do swoich okien.

Jakie są dostępne rodzaje moskitier na okna?

Jak wybrać najlepsze moskitiery?

Stała moskitiera zewnętrzna to bardzo prosty, niedrogi system, odpowiedni do okien i drzwi wszelkiego rodzaju, zarówno drewnianych, jak i aluminiowych czy plastikowych. Moskitiera pełni rolę kolejnego skrzydła stolarki, może być również otwierana. Tego typu moskitiera jest łatwa w obsłudze, instalacji i konserwacji, można ją zamontować bezpośrednio do ramy okiennej, jak i do fasady budynku. Rolowana moskitiera to taka, w której tkaninę siatki można zwinąć i zabezpieczyć, gdy nie jest używana. Szczególnie nadaje się do okien składanych.

Przesuwana moskitiera to rozwiązanie zalecane do okien, które są używane rzadko lub nigdy. Jest to prosty, ekonomiczny system i występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu dobrze komponuje się z każdą stolarką. Moskitiera plisowana jest bardzo wszechstronna i może być instalowana we wszystkich rodzajach stolarki okiennej, ale szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku małych okien. Moskitiera teleskopowa posiada system sprężyn, co pozwala na mocowanie moskitiery bez użycia śrub, co znacznie ułatwia jej montaż.

Moskitiera do drzwi na zawiasach to doskonałe rozwiązanie do często używanych drzwi. System zawiasów wyposażony jest w samozamykające się sprężyny, co czyni go najlepszym rozwiązaniem do drzwi prowadzących na taras czy balkon. Odpowiednio dobrane moskitiery grodzisk mazowiecki to doskonałe osłony chroniące wnętrza przed owadami i zanieczyszczeniami, można je instalować na wszelkiego rodzaju oknach i drzwiach, w tym przesuwnych i oknach dachowych.

Zamieszczono w: Blog