Białka Tatrzańska zimą – atrakcje nie tylko dla narciarzy

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie jesteś fanem sportów zimowych? Nic nie szkodzi! Na zbliżający się urlop wybierz noclegi w Białce Tatrzańskiej dla jednej osoby, pary lub całej rodziny i korzystaj z licznych atrakcji tego miejsca. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat i zaplanować ferie z wyprzedzeniem, aby spędzić je dokładnie tak, jak lubisz!

Para zakochanych na spacerze w górach

Z tekstu dowiesz się:

  • na jakie atrakcje turystyczne Białki Tatrzańskiej warto zwrócić uwagę zimą,
  • jak podziwiać górską naturę bez wizyty na stoku narciarskim,
  • jakie noclegi w Białce Tatrzańskiej warto wybrać w sezonie zimowym.

Zaledwie 22 km od Zakopanego, czyli zimowej stolicy Polski, znajduje się oaza ciszy i spokoju – Białka Tatrzańska. To idealny wybór, jeśli lubisz górskie klimaty i rozważasz krótki zimowy wypad. Klimat tego miejsca sprawia, że z wyjazdu będą zadowolone nawet te osoby, które nie przepadają za nartami, snowboardem i innymi sportami na śniegu.

Apartamenty Białka Tatrzańska i atrakcje w okolicy

Czy wiesz, że w sezonie zimowym liczba turystów aż trzykrotnie przewyższa liczbę mieszkańców tej wsi? Na noclegi w Białce Tatrzańskiej decyduje się wiele osób, które pragną spędzić czas w górach, ale nie przepadają za pełnym turystów i dość głośnym Zakopanem.

Białka Tatrzańska to miejscowość doskonała dla tych, którzy są bardziej nastawieni na obcowanie z naturą niż na nocne życie. Nie brakuje tu jednak godnych uwagi atrakcji.

  • Termy Bania – to kompleks basenów wewnętrznych i zewnętrznych z wodą termalną, której temperatura dochodzi do nawet 38ºC. Wiele osób uważa, że nie ma nic przyjemniejszego od wygrzewania zmęczonych mięśni w gorącym kąpielisku z widokiem na padający za oknem śnieg. Z pewnością warto podarować sobie taką chwilę przyjemności! Znajdziesz tu wydzielone miejsca dla dorosłych i dla rodzin z dziećmi.
  • Lodowy zamek – imponująca budowla ze śniegu, która stanowi część Bani.
  • Dom do góry nogami – atrakcja dla całych rodzin. Podłoga jest tu sufitem, a sufit podłogą. Twój błędnik może na chwilę zwariować, ale wrażenia ze zwiedzania będą niezapomniane!
  • Kuligi – wyjątkowa atrakcja organizowana na terenie Białki Tatrzańskiej przez różne firmy. Warto wybrać przejażdżkę, którą zakończy ognisko z kiełbaskami!

Białka Tatrzańska – czerp z natury to, co najlepsze!

Wybór noclegów w Białce Tatrzańskiej zagwarantuje Ci przebywanie w niesamowitych okolicznościach przyrody, które warto podziwiać o każdej porze roku. Zimą możesz spacerować lub wybrać się wyciągiem na szczyt Kotelnicy i z powrotem – w końcu nikt nie powiedział, że z góry koniecznie trzeba zjeżdżać na nartach. Widoki z wysokości są imponujące!

Białka Tatrzańska noclegi – jakie wybrać zimą?

Poza licznymi atrakcjami miejscowość posiada też rozbudowaną bazę noclegową – znajdziesz tu zarówno hotele, jak i miejsca w prywatnych kwaterach. Jeśli wybierasz się na urlop zimą, warto wybrać najbardziej komfortowe noclegi Białki Tatrzańskiej zlokalizowane w centrum, np. te z oferty Sun & Snow. Dzięki temu zyskasz wygodne miejsce do spania, prywatną łazienkę, komfortową minikuchnię do samodzielnego przygotowywania posiłków i wiele innych udogodnień. To nowoczesne apartamenty, ale niepozbawione góralskiego ducha!

Jeśli wolisz lokum bardziej oddalone od turystycznego centrum, możesz też wybrać kwatery położone w cichej, spokojnej okolicy na obrzeżu wsi. Jeśli lubisz chodzić, nie będziesz mieć problemu z trafieniem do różnych atrakcji – w Białce Tatrzańskiej do większości miejsc bez problemu dotrzesz piechotą.

Ogromną zaletą wyboru Białki Tatrzańskiej na zimowy urlop jest też fakt, że stanowi ona świetną bazę wypadową do innych miejsc, na przykład do wspomnianego już Zakopanego. Sprawdź najlepsze noclegi Białki Tatrzańskiej oferowane przez Sun & Snow i już teraz zorganizuj wypoczynek w swoim stylu!