Robienie zdjęć w podróży

Niby robienie zdjęć to nie jest coś trudnego, ale jak się okazuje bardzo różnie z tym bywa. Przede wszystkim potrzebny jest konkretny plan. Oczywiście dzisiaj mamy aparaty cyfrowe, które naprawdę dają nam wiele możliwości, ale też psują wiele zdjęć. Dlaczego?

Nie przykładamy się do tego, bo robimy wiele zdjęć i dopiero w domu sprawdzamy, co z tego wyszło. Jeśli okaże się, że odwiedziliśmy Toskanię i nie ma ładnego zdjęcia winnic to się delikatnie zdenerwujemy. To nasza wina, bo nie przyłożyliśmy się do tego i drugiej szansy na zrobienie zdjęcia może nie być. Na pewno nie ma się, co spieszyć. Planujemy gdzie ma być zdjęcie i je robimy. Jeśli trzeba ustawiać się kilka minut to mamy na to czas. Nie spiesząc się można zrobić wyjątkowe zdjęcia, którymi będziemy się chwalić naszym znajomym i rodzinie. Wtedy taka pamiątka z podróży jest o wiele bardziej wartościowa. Lepiej zrobić pięć, ale wartościowych zdjęć niż sto, które do niczego się nie nadają. Tutaj nie idziemy na ilość zrobionych przez nas zdjęć w podróży, ale na ich, jakość i tylko wtedy będą z tego bardzo dobre efekty, a przecież, na czym nam zależy?

Uczymy się robić zdjęcia

Nawet, jeśli przeczytamy poradniki jak robić zdjęcia to potrzebna jest praktyka. Warto robić zdjęcia inne niż wszyscy, co oznacza, że schodzimy z tych dróg, które są w przewodnich. Robimy wtedy zdjęcia z innej perspektywy, przez co są bardziej oryginalne i niepowtarzalne, a na pewno też na tym nam bardzo zależy. Najważniejsze to przecież wykonać zdjęcia unikatowe. Te, które są setki i tysiące razy powielane nie są oryginalne. Te osoby, które chcą mieć wyjątkową pamiątkę na pewno przy robieniu zdjęć się postarają. Ich cel będzie wtedy w stu procentach osiągnięty. Więcej o robieniu zdjęć znajdziemy na Fotografia w podróży. Mamy tutaj wszystkie informacje, które można będzie wykorzystać już dzisiaj. Wtedy przekonamy się, że mając takie porady zrobienie wartościowego zdjęcia staje się o wiele łatwiejsze niż wcześniej.