Jak sprawić aby łóżko piętrowe było bezpieczne dla dzieci

Nowoczesne łóżka piętrowe wykazują wyższy poziom bezpieczeństwa niż ich poprzednicy, a dzięki rygorystycznym przepisom rodzice mogą być pewni ich solidnej, wytrzymałej konstrukcji.

Współczesne łóżka piętrowe są całkowicie bezpieczne dla dzieci, o ile istnieją kontrole bezpieczeństwa i zasady wprowadzane przez rodziców. Wypadki często zdarzają się z powodu braku zabezpieczeń, takich jak poręcze lub niewłaściwe użytkowanie łóżka, w rzeczywistości około połowy wypadków związanych z łóżkiem piętrowym jest związanych z nieostrożnymi zabawami dzieci. Jako rodzic możesz zrobić kilka rzeczy, aby zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo. Po pierwsze, ustal zasady dotyczące łóżka piętrowego, naucz je, jak prawidłowo korzystać z drabiny i podkreśl, że łóżko nie jest miejscem zabaw. Możesz także zainstalować lampę do oświetlania drabinki w nocy, może to być szczególnie przydatne dla dzieci, które mają tendencję do wstawania aby udać się do łazienki.

Górna koja na łóżku piętrowym powinna być używana tylko przez dzieci w wieku powyżej sześciu lat. Dolną koję mogą jednak zajmować młodsze dzieci.

Wszystkie dzieci w domu należy uświadomić, że łóżka piętrowe nie służą do zabawy i dobrym pomysłem jest ustalenie pewnych zasad, ponieważ zabawa na drabinie lub skakanie z górnej koi może prowadzić do wypadków. Możemy również znaleźć w sprzedaży łóżka piętrowe trzyosobowe z wysuwanym dodatkowym miejscem do spania. Oprócz niewielkich różnic w wielkości łóżka piętrowe nie wymagają szczególnego rodzaju materaca. Niezależnie od tego, czy wybierzesz materac sprężynowy, czy wykonany z pianki poliuretanowej, powinien mieć odpowiedni rozmiar dla Twojego dziecka, a nie tylko do stelażu. Nie tylko wypadnięcie z łóżka stanowi ryzyko, ale również utknięcie między ścianą a koją jest również niebezpieczne dla dziecka. Dlatego konieczne jest, aby łóżko było wyposażone w barierki ochronne po obu stronach, nawet jeśli jedna strona przylega do ściany. Należy również wziąć pod uwagę względy bezpieczeństwa, które będą zależały od układu pomieszczenia.