Instalacje gazowe z zewnętrzną butlą na gaz płynny

Wiele domów jednorodzinnych, budynków firmowych, obiektów turystycznych korzysta z niezależnych instalacji gazowych na propan.

W tym przypadku instalacja nie jest podpięta do sieci, ale korzysta z gazu znajdującego się w zbiorniku na zewnątrz. Często w miejscach trudno dostępnych, gdzie nie możemy podpiąć się do sieci, będzie to bardzo wygodne źródło energii służące do podgrzania wody, ogrzania obiektu oraz źródło gazu do celów kuchennych.

Instalacje gazowe z zewnętrzną butlą na gaz płynny

Zalety ogrzewania gazem płynnym

Gaz płynny powstaje w wyniku przetwarzania ropy naftowej, jest to produkt ekologiczny ze względu na niską emisję dwutlenku węgla, w odróżnieniu od tradycyjnego opału nie emituje do atmosfery szkodliwych pyłów, przez co jest to bardzo ekologiczne paliwo. Dodatkową zaletą gazu jest możliwość zautomatyzowania działania pieca, w tym przypadku nie musimy na bieżąco dostarczać wkładu, jak ma to miejsce w piecach opalanych drewnem czy węglem. Dlatego wielu właścicieli nieruchomości decyduje się na instalację gazową, jeżeli jesteśmy na etapie budowy domu, chcemy wykonać instalację tego typu na naszej posesji, należy zwrócić uwagę na przepisy, które dotyczą przykładowo odległości zbiornika od budynku. W przypadku mniejszego zbiornika minimalna odległość od budynku w przypadku instalacji naziemnej to 3 m, oraz metr w przypadku zbiornika podziemnego. Zwracamy uwagę także na odległość od granicy działki, przebieg studzienek kanalizacyjnych, technicznych, sieci trakcyjnej.

Projekt instalacji możemy powierzyć firmie, która wykonuje instalacje gazowe, należy wówczas uzyskać także pozwolenie na budowę, dokonać zgłoszenia, jak również potrzebny będzie odbiór. Gaz może zasilać ogrzewanie wody w kaloryferach, ogrzewaniu podłogowym. Dzięki temu znacznie ułatwiamy proces ogrzewania ze względu na automatyzację, możliwość programowania pieca na odpowiednią temperaturę w zależności od pory dnia.

Właściciele przydomowych instalacji gazowych mogą obecnie zamawiać dostawy gazu online, przykładowo na stronie dostawygazu.pl – gaz płynny do domu zostanie dostarczony cysterną. Proces tankowania jest obecnie bardzo bezpieczny, w zależności od potrzeb możemy zamówić dostawę gazu, należy pamiętać, że większe zapotrzebowanie będzie w okresie jesienno-zimowym. Należy zwracać uwagę na ciśnienie w butli, zamawiać gaz w zależności od potrzeb i stopnia zużycia.

Zamieszczono w: Blog