Co najlepiej sprawdzi się w domu, rolety czy żaluzje

Wybierając roletę okienną należy wziąć pod uwagę wiele czynników, przykładowo trzeba zwrócić uwagę, do jakiego pomieszczenia roleta jest przeznaczona, warunki panujące w pomieszczeniu, czy potrzebujesz częściowej lub całkowitej prywatności i blokowania światła wpadającego przez okna do środka.

Trzeba również kierować się wielkością okien, oraz praktycznością wybranej osłony okiennej.

Co najlepiej sprawdzi się w domu, rolety czy żaluzje

Wybór odpowiedniej osłony okiennej nie jest łatwy

Najbardziej rozpowszechniony rodzaj żaluzji do miejsc pracy i domów to żaluzje weneckie, które są wykonane z szeregu poziomych listew, dostępnych w różnych szerokościach. Listwy są połączone ze sobą i obsługiwane za pomocą sznurków umieszczonych z jednej strony żaluzji. Listwy o mniejszej szerokości są idealne do małych okien, natomiast listwy szersze są bardziej odpowiednie do dużych okien, ponieważ zapewniają wyraźniejszy widok na zewnątrz, gdy listwy są w pozycji otwartej. Przewód sterujący daje możliwość dowolnego pochylania lameli, dając pełną kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. W podobny sposób działają rolety pionowe, czyli wertikale, ale wykonane są one z materiału o szerokich listwach i wiszą w oknach pionowo.

Rolety materiałowe dostępne są w wersji wolnowiszącej, w kasecie i pionowe wertikale. Rolety wykonane są ze specjalistycznych tkanin, które umożliwiają ciasne zwijanie ich na rolecie. Ten styl rolety jest idealny, gdy chcesz wpuścić do pomieszczenia jak najwięcej naturalnego światła. Po podniesieniu praktycznie całe okno pozostanie odsłonięte, chociaż istnieje możliwość podniesienia ich części, aby zmniejszyć odblaski słoneczne w określonych porach dnia. W nocy roleta jest opuszczana, aby zapewnić pełną prywatność.

Różnorodne rodzaje rolet, plis oraz karniszy oferuje sklep Rolmajster. Rolety zaciemniające oraz dzień-noc idealnie nadają się do zastosowania w sypialniach, ponieważ zapobiegają przedostawaniu się niepożądanego światła z zewnątrz do pomieszczenia. Mogą również mieć właściwości termiczne i izolacyjne, które pomagają utrzymać w pomieszczeniu chłodniejsze temperatury latem i cieplejsze zimą, chociaż są one skuteczne tylko wtedy, gdy roleta jest całkowicie opuszczona.

Zamieszczono w: Dom