Jakie niestandardowe płytki pasują do łazienki?

Płytki ceramiczne są jednym z podstawowych elementów aranżacji każdego domu.

Odpowiednio dobrany kolor i ułożenie sprawią, że w naszych wnętrzach będziemy czuli się przyjemnie, a pomieszczenia będą cieszyły oko. W łazience najczęściej wybieranym rozwiązaniem są kafle. Decydujemy się na duże, białe, błyszczące lub matowe. Do łask wracają również czarne płytki, które dobrane ze złotymi dodatkami nadają wnętrzu luksusu i elegancji. Ciekawą alternatywą dla standardowych kafli mogą okazać się takie, które imitują drewno. Dobrym przykładem tego rozwiązania są płytki Cerrad Giornata Sabbia, których wygląd nada naszej łazience charakteru i niepowtarzalnego uroku. Mogą być umieszczone zarówno na podłodze, jak i ścianach, czy na przykład szafkach łazienkowych. Na pewno zdecydowanie ożywią nasze wnętrze i dodadzą mu przytulności i klimatu. Aby jak najdłużej cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem, o ten element aranżacji wnętrz trzeba odpowiednio dbać i pielęgnować, a będziemy się mogli cieszyć ich widokiem przez lata.

Jakie niestandardowe płytki pasują do łazienki?

Jak czyścić płytki z imitacji drewna?

Płytki imitujące drewno powinny być otoczone specjalną opieką. Należy więc zadbać o ich odpowiednią ochronę i pielęgnację. Warto też stosować się do podstawowych zasad jak przy każdym rodzaju kafli. Gdy czyścimy nasze wnętrza regularnie, zapobiegamy osadzaniu się kurzu i trudno zmywalnych plan. Warto dokładnie zmywać podłogę i dbać, aby od razu czyścić na przykład rozlany napój, czy rozsypane jedzenie. Drobne, ostre kawałki przedmiotów także mogą uszkodzić nasze płytki, dlatego kluczem do sukcesu jest regularność. Nie chodzi tu oczywiście o zajmowanie się tylko sprzątaniem, bo kto w dzisiejszych czasach ma na to czas, ale o w miarę regularną pielęgnację i używanie odpowiednich środków.

Łazienka w naszym domu jest miejscem, gdzie panuje największa wilgotność, a co za tym idzie to właśnie tam może rozwijać się najwięcej bakterii, pleśni i grzybów. Tam również powstają trudne do usunięcia naloty z kamienia i środków czystości. Z pomocą przyjdą nam domowe sposoby lub specjalistyczne środki do czyszczenia powierzchni łazienkowych. Do czyszczenia płytek takich jak Cerrad Giornata Sabbia nie należy stosować ostrych czyścików czy gąbek, gdyż może to je uszkodzić. To samo tyczy się środków o właściwościach żrących. Warto na opakowaniu przeczytać, do jakich powierzchni można używać danego środka. Wśród domowych środków znaleźć możemy ocet spirytusowy, który należy wymieszać w proporcji szklanka octu na litr ciepłej wody lub mieszankę sody oczyszczonej i ciepłej wody. Należy wtedy dokładnie rozmieszać sodę, aby rozpuściła się w ciepłej wodzie. Możemy również zaopatrzyć się w gotowe środki chemiczne. Warto wtedy postępować z radami producenta, które zamieszcza na opakowaniu. Aby wyobrazić sobie, jak płytki imitujące drewno wyglądają lub zapoznać się z pełną ofertą sklepu zapraszamy na stronę cerrad giornata sabbia

Zamieszczono w: Blog