Gama automatycznych nasion marihuany

Oprócz klasycznych nasion, na rynku dostępne są również tak zwane nasiona automatyczne jakie przedstawiają zdumiewającą właściwość – zaczynają kwitnąc już po okresie od dwóch do czterech tygodni wzrostu, bez konieczności zmian cyklu światła.

Feminizowane konopie wymagają rozpoczęcia i utrzymania fazy kwitnienia właśnie za sprawą odpowiednio dopasowanego oświetlenia – tego wszystkiego nasiona automatyczne mogą zaoszczędzić przyszłemu hodowcy.

Gama automatycznych nasion marihuany

Dostępne w bogatym wyborze nasiona automatyczne

Poza kwestią wspomnianą w poprzednim paragrafie należy zwrócić uwagę również na to, że autokwitnąca odmiana wzrasta znacznie szybciej. Niekiedy hodowca może mieć do czynienia z rośliną nadającą się do zbiorów w zaledwie osiem tygodni po wykiełkowaniu. Z powyższych względów poziom trudności uprawy odmian autokwitnących jest niższy, przez co te nasiona są polecane początkującym hodowcom. Nie znaczy to oczywiście, że cokolwiek stoi na przeszkodzie temu, by bardziej doświadczone osoby wykorzystały dogodne właściwości jakimi cechują się nasiona automatyczne.

W przypadku odmian autokwitnących, zakwitanie rozpoczyna się bez związku z cyklami dziennego światła – jest ono zaś uzależnione od wieku roślin. Typowo już po 10 tygodniach można dokonywać zbiorów. Odmiana ta jest niewielka i pasuje do zastosowania w kontekście kompaktowych domowych przedsięwzięć. Dzięki rozwojowi tych odmian na przestrzeni lat, siła i barwa ich aromatu, podobnie jak zawartość cannabinoidów może rywalizować z innymi, pożądanymi odmianami tej rośliny.

Poprzez zakupione z pewnego źródła nasiona automatyczne hodowca może zaoszczędzić sobie pewnej dozy fatygi i niepokoju o swoje rośliny, jak również może też cieszyć się szybszymi plonami. Z pewnością warto więc rozważyć perspektywę rozpoczęcia swojej przygody z hodowlą właśnie od nasion tego rodzaju, jako, że przy zachowaniu czarującego aromatu są one łatwiejsze w utrzymaniu. To zaś może mieć dla początkującego hodowcy fundamentalne znaczenie, szczególnie, że porażki w hodowli mogą łatwo zniechęcić początkującą osobę i spowodować, że jej zapał ulegnie rozproszeniu.